fbpx

GreenShift

Autoga liiklemine on igapäevane ja normaalsuseks saanud osa meie elust. Paljudes peredes on lausa mitu autot ning on tavaliseks kujunenud, et kumbki pereliikmetest sõidab hommikul tühja autoga tööle ning samamoodi õhtul tagasi, kuna teekond lihtsalt omavahel ei kattu.

Autoga liiklemine teeb elu tihtipeale palju lihtsamaks ning mugava eluviisi armastamises ning võimaluses seda endale pakkuda ei ole ju midagi halba. Küll aga on selline tühja autoga sõitmine meeletu kahju meie keskkonnale ning koormab liigselt ka transpordisüsteemi. Mõtle vaid ise – kui ühel hommikul lahkub näiteks kolmest kõrvuti asuvast majast kokku lausa 6 tühja autot, siis pole ummikud rasked tekkima.

Siin tuleb mängu GreenShift. Meie eesmärgiks on üheskoos muuta transpordisüsteemi jätkusuutlikumaks ning vähendada keskkonnale tehtavat kahju.

Mis?

GreenShift on platvorm, kus on võimalik igapäevaselt sarnasel marsruudil liikuvatel ning keskkonnast hoolivatel inimestel üksteist leida, sõitu jagada ning seeläbi muuta nii transpordi koormust väiksemaks kui vähendada oluliselt keskkonnale tehtavat igapäevast kahju.

Kuidas?

GreenShift äppi on lihtne kasutada: kõigepealt sisesta enda sõidumarsruut, mille põhjal äpp Sulle ise lähikonnast kaaslase leiab. Hetkel on käimas beeta-testimine, mille ajal on kõik sõidud tasuta. Peale beeta-versiooni lõppemist saab tasustamine olema samuti lihtne ja sama äpi sees –  kaasreisija hüvitab juhile võimalikud lisakulud, mis tekkisid peale võtmisega ning jagab sõidukulu. Äpp hoolitseb Sinu sõitude planeerimise eest ise ning teavitab Sind parimatest variantidest – Sina saad tööle aga odavamalt ning loodussäästlikumalt!

Kuidas erineb GreenShift teistest sõiduäppidest nagu Bolt?

Siinkohal maksab tähele panna, et teisest tuntud sõiduäppidest nagu näiteks Boltist erineb GreenShift väga mitmes aspektis. Bolti puhul kasutad Sa sisuliselt taksoteenust ehk keegi sõidab Sinu soovitud sihtkohta autoga, võtab Sind peale ning viib Sinu soovitud sihtkohta ilma, et juhil endal oleks selle sõidu tegemise vajadust olnud. Iga sõidu järel see ring taas kordub. Siin ei ole tegu sisuliselt mitte sõitude jagamisega vaid taksoteenusega, kus üks pool on teenuspakkuja ning teine klient, kes vastavat teenust ostab.

GreenShift seevastu pole taksoteenus, sest juht teeb sõidu isiklikul otstarbel planeeritud marsruudil ja jagab enda sõitu maailmavaatest lähtuvalt. Eesmärgiks pole ka tulu teenimine vaid jagatakse kulusid. Selleks, et tegu oleks taksoteenusega nagu näiteks Bolt puhul, peab juht omama ka teenindajakaarti, et tulu teenimise nimel transporditeenust pakkuda.

Kuidas muuta meie keskkonda paremaks?

GreenShift eesmärgiks on võimalus lihtsat platvormi kasutades transport keskkonnasõbralikumaks ja jätkusuutlikumaks muuta pakkudes toimivat alternatiivi üksi autoga töölkäimisele.

Kommenteerimine on suletud.